Lepidla na bázi rozpouštědel / na vodní bázi

Lepidla na bázi rozpouštědel / na vodní bázi

Lepidla na bázi rozpouštědel
Lepidla na bázi rozpouštědel (polychloroprén) jsou vyrobena z různých skupin surovin včetně přírodních a syntetických kaučuků a vhodných kombinací rozpouštědel (benzíny, ketony, estery nebo aromatické látky). Lepicí vrstva vznikne, když se rozpouštědla vypaří. Sestavy se mohou vytvářet kontaktním lepením (nanesením lepidla na obě plochy) nebo mokrým lepením (nanesením lepidla na jednu lepenou plochu).
Většina kontaktních lepidel je založena na polychloroprénovém kaučuku. Vykazují dobrou počáteční pevnost a dosahují vysoké pevnosti na mnoha materiálech.

  • TEROSON SB 2444 se může nanášet štětcem a špachtlí. Používá se k lepení pryže na různé materiály, např. kov, dřevo i samotnou pryž. TEROSON SB 2444 nabízí vysokou počáteční pevnost a dobrý kontakt. Spoj je pružný a vykazuje dobrou tepelnou odolnost.
  • TEROSON SB 2140 je kontaktní lepidlo na bázi rozpouštědel, založené na polychloroprénu. Produkt vykazuje dobrou pevnost při vysokých teplotách a schopnost lepit různé materiály k sobě. TEROSON SB 2140 je lepidlo vhodné pro nanášení stříkáním a je zvláště vhodné tam, kde spoje musejí odolávat teplotám až do 120 °C.

Produkty na vodní bázi se zlepšenými lepicími vlastnostmi

Lepidla na vodní bázi, neboli „disperzní lepidla“, obsahují nerozpustné pryskyřice, které jsou jemně rozptýlené jako pevné částečky ve vodě. Tato lepidla vytvrzují odpařením vody. Zesítění rozptýlených částeček se dosahuje zejména přidáním zásaditých katalyzátorů. Díky tomu se výrazně zlepšuje odolnost lepeného spoje vůči vodě a teplu.
Disperzní lepidla zpravidla neobsahují rozpouštědla ani jiné problematické chemikálie, nejsou škodlivá pro životní prostředí a jsou méně riziková s ohledem na ochranu zdraví a bezpečnost při práci. Disperzní lepidla se nanášejí pomocí válečků nebo ručních pistolí. Vytvrzení lepidla lze urychlit působením tepla a větráním.

  • AQUENCE FB 7088 je disperzní lepidlo na vodní bázi. Používá se k lepení fólií z PVC a lakovaných ploch na papír a karton. Má dobré vlastnosti při lepení fólií z vrstveného hliníku s povrchem z PVDC a na polystyrénové fólie.
  • AQUENCE ENV 1626 je disperzní lepidlo na vodní bázi, založené na akrylátovém esteru. Jedná se o vysoce koncentrované disperzní lepidlo s rychlým vytvrzením, které je díky tomu vhodné pro vysoké rychlosti výrobních linek. AQUENCE ENV 1626 se používá k tvorbě samolepicího filmu (PSA) na papír, tkaniny a plastové fólie, k potahování hliníkových a plastových cedulí, označovacích štítků a panelů v elektronickém/zvukovém průmyslu a k lepení hliníkových fólií na hliníkové panely.

Máte zájem o lepidla na bázi rozpouštědel/na vodní bázi?

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSS

Novinky

09. Únor

Změna prodejních cen pro rok 2021

Avizovaná změna prodejních cen u produktů ...

DIMENSOR

Sídlo a prodejní místa

VK LOŽISKA s.r.o.
Soukenická 162
549 54 Police nad Metují

Zobrazit další kontakty

  • +420 491 541 600
  • +420 491 541 601

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem

© 2021, VK LOŽISKA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑