Ložiskové jednotky

Přehled ložiskových jednotek

UCP - nejzákladnější typ s možností montáže na hřídel pomocí všech typů vnitřních ložisek. Trojrozměrně vyvinuté těleso domečku je schopno odolat dynamickému zatížení ve všech směrech při normálním provozním výkonu a přenosu síly v běžných podmínkách.

UCF - čtvercový tvar domečku je vhodný pro montáž na stranách strojů nebo pro vertikální připevnění. Domeček je konstruován k přenosu zatížení na čtyři šrouby.

UCFL - kompaktní oválný tvar je připevněn na podložku je dvěma šrouby, což výrazně snižuje montážní plochu v porovnání se čtvercovým typem. Rozteč dvou montážních šroubů je stejná jako úhlopříčka na čtvercovém typu pro vhodnou zaměnitelnost.

UCFC - tento typ lze přesně připevnit s osou hřídele, což zajišťuje vodící část okraje příruby s montážními otvory. Nejvhodnější typ pro použití u výstředníkových rotačních částí, kde excentrické uspořádání je možné pomocí montážního otvoru. Je zajištěn i přenos vysokých sil na domeček.

UCT - domeček s ložiskem se může pohybovat v bočním vedení s možností připojení bočního táhla, které může nastavovat polohu ložiska. Tento typ je nejlepší při nastavení přesné osové vzdálenosti.

UCPA - stojatý typ je určený tam, kde je omezena montážní plocha. Domeček se připevňuje šrouby do dvou závitových otvorů na podstavci ložiska.

UCC - přesně vyrobený vnější průměr domečku se používá tam, kde je třeba nastavení osové polohy a tam, kde jsou problémy s tepelnou roztažností a smrštěním.

UCPH - stojaté ložisko s vysokým horním středem pro použití u silných nárazových zatížení.

UCFA - montážní úhel je nastavitelný podél jednoho bodu pro přesné nastavení polohy hřídele. Montážní rozteče šroubů jsou stejné, jako u čtvercových nebo oválných typů, takže mohou být používány zaměnitelně.

UCFB - ložisko může být připevněno třemi šrouby, které jsou na jedné straně domečku. Tento typ je vhodný tam, kde je omezena montážní plocha, nebo tam, kde je montážní povrch k hřídeli vertikální.

UCHA - jedna strana domečku má vnitřní závit k připojení šroubové koncovky pístnice či táhla. Používá se na šroubových náhonech, nebo k podepření dlouhých hřídelí.

SBPF - domeček je vyroben z prolisované oceli kvůli menší hmotnosti i ceně. Toto ložisko je vhodné používat pro relativně mírné zatížení. Ložisko nelze průběžně domazávat.

SBPP - domeček je z prolisovaného plechu. Vhodné pro lehké zátěžové situace. Ložisko nelze průběžně  domazávat.

SBPFL - lehká verze ložiska UCFL vyrobená z prolisovaného plechu. Taktéž určeno pro menší zátěže bez možnosti domazávání.

Převodník značek ložiskových jednotek

Ložiskové jednotky (převodník A)

Ložiskové jednotky (převodník B)

Ložiskové jednotky (převodník C)

Ložiskové jednotky (převodník D)

Ložiskové plechové jednotky (převodník)

Ložiskové nerezové jednotky (převodník)

Máte zájem o ložiskové jednotky?

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


RSS

Novinky

09. Únor

Změna prodejních cen pro rok 2021

Avizovaná změna prodejních cen u produktů ...

DIMENSOR

Sídlo a prodejní místa

VK LOŽISKA s.r.o.
Soukenická 162
549 54 Police nad Metují

Zobrazit další kontakty

  • +420 491 541 600
  • +420 491 541 601

Novinky e-mailem

Novinky e-mailem

© 2021, VK LOŽISKA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑